Local Fun Tournament

2018 Fun Hockey Teams & Schedule

 2018 FUN HOCKEY TOURNAMENT

Pool A

Team Laine

Team Wheeler

Team Scheifele

Team Hellebuyck

JP Tremblay “G” Ben Bremaud “G” Matt Gagnon “G” John Wiebe “G”
Rejean Bremaud Tanner Wattam Duncan Dorge Rick Nychuk
Colton Crew James Barnabe Alain Robert “C” Bob Lavalle
Kerry Waddell Douglas Checkley Ron Saurette Corie Hebert
Nick Ritchot Russ Lapointe Matt Verhaeghe Eric Vermette “C”
Charlie Karlowsky “C” Chase Crew Jordan Crew Gerald Robert
Remi Chartier Mig Cure Kevin Molotkin Ray Phillips
Jason Bourcier Mig Marcoux “C” Travis Dregger Dan DeRocquigny
Mig Laroche Sylvain Lemoine Denis Gagnon Dan Routhier
Dan Duval Richie Bourcier Kevin Hunt Matt Alarie
Kyle Wattam Damien Lemoine AJ Nychuk Adam Huberdeau
Mig Roy Dave Beaulieu Alex Robert Denis Jeanson
 Red Birss   Mario Phaneuf Tyson Kadyniuk
     

Pool B

Team Byfuglien

Team Ehlers

Team Morrissey

Team Little

Nhat Doan “G” Mario Champagne “G” Paul Robert “G” Amelio “G”
Julien Bosc Eric Collette “C” Roger Vermette Luc Chartier
Ren Demoissac Eric Huberdeau Aaron Nelson Charles Goss
Travis Routhier Russ Lavalle Shaun Crew Mouse Courcelles
Jason Allen “C” Claude Lemoine Germain Bremaud Remi Sorin
Dustin Cummer Shaun Crompton Denis Nolette “C” Jamie Koslanski
Manny D Brenden Olynick Brock Gibson Robert Saurette
Matt Hadley Remi Lemoine Ryan Lamoureux Martin Prejet “C”
Ashton Robert Paul Brunet Nick Cowan Brett Rey
Marc Robert Lucky Luc Sushi Andre Hebert
Chris Kluz Rej Courcelles Mike Man Dwight Benson
Rob Sabourin Sebastien Boisjoli Richard Robert Dale Alcano
Brad Wiens      
       
     

 

Tournament Schedule
 
Friday 7:15 Laine vs. Wheeler
Friday 8:30  Byfuglien vs. Ehlers
Friday 9:45 Scheifele vs. Hellebuyck
Saturday 10:30  Morrissey vs. Little
Saturday 11:45 Wheeler vs. Hellebuyck
Saturday 12:45  Break    
Saturday 1:45  Laine vs. Scheifele
Saturday 3:00  Morrissey vs.  Byfuglien
Saturday 4:15 Ehlers vs.  Little
Saturday 5:30 Wheeler vs.  Scheifele
Saturday 6:45 Laine vs.  Hellebuyck
Saturday 8:00 Byfuglien vs.  Little
Saturday 9:15 Ehlers vs.  Morrissey
Sunday Finals      
Sunday 10:15 1st A vs. 2nd B
Sunday 11:30 2nd A vs. 1st B
Sunday 12:45 4th A vs. 4th B
Sunday 2:00 3rd A                             vs.                3rd B
Sunday  3:15 loser of GM1                vs.                loser of GM2
Sunday  4:30 winner of GM1            vs.                winner of GM2